David Staruch | dasato.sk
David Staruch

David Staruch

Bratislava - Ružinov

 

O našom volebnom obvode, o Trnávke, sa hovorí, že je to taká dedina uprostred mesta. Je známa svojimi úzkymi uličkami, rodinnými domami, všadeprítomnými mačkami, rozprávkovou Masarykovou kolóniou, futbalovým klubom SDM Domino a neľahkou históriou svojich obyvateľov, ktorí tu kedysi bývali resp. bývajú. 

 

Naša štvrť sa však mení, pribúdajú tu nové bytové domy, noví obyvatelia, ktorí štedro prispievajú do rozpočtu MČ Ružinov, či už daňami alebo poplatkom za rozvoj. Napriek vybraným miliónom sa nám späť na Trnávku vrátil len malý zlomok z peňazí a dostali sme sa do stavu, že tlieskame od radosti, ak nám tu namaľujú jeden priechod pre chodcov, alebo opravia jednu ulicu či pozametajú lístie na chodníku. Dokonca tu máme takú atrakciu, prepadávajúcu sa Koperníkovu ulicu, kde sa chodili fotiť rôzni komunálni poslanci Ružinova a starosta pred voľbami, po voľbách, ostali len nové diery a nenaplnené sľuby. Hovoriť o systémových opravách alebo investíciách, v prípade našej štvrte, je čistá utópia.

 

Ako obyvatelia Trnávky sa cítime na okraji záujmu Ružinova, ako keby sme neboli ani jeho súčasťou. O všetko musíme prosiť a žiadať aj 10x. O to trpkejšie vnímame, ak sa v iných častiach míňajú milióny, na pozemky, ktoré boli blokované stavebnou uzáverou, ale na opravu detského ihriska na Doležalovej alebo Banšelovej nie sú peniaze. 

 

Prečo teda kandidujem? 

 

Pretože Trnávka potrebuje mať silný hlas v zastupiteľstve Ružinova. 
Aby sme získali pre našu štvrť peniaze, ktoré nám patria a chýbajú tu.
Pretože Trnávka potrebuje skutočný záujem, plán, víziu a nie len populistické Facebookové statusy.
Aby som konečne nemusel na MČ Ružinov podávať trestné oznámenia pre jej nečinnosť.
Aby sa deti mohli učiť v normálnej triede a nie v pivnici.
Aby obyvatelia mali kde dať svoje deti do škôlky a nemuseli ich voziť cez pol mesta.
Aby nám nechátral mestský majetok ako ten v areáli školy na Vietnamskej.
Aby bola v dome kultúry na Bulharskej skutočná kultúra namiesto nekultúry čo je tam dnes.
Aby poriadok a čistota ulíc nebola výnimočnou udalosťou, ale samozrejmosťou.
Aby nám na hlavu nepadali suché konáre z neorezaných stromov.
Aby sa vysádzalo čo najviac zelene v najteplejšej časti Bratislavy.
Aby obyvatelia Bočnej, Strednej, Krajnej mali konečne kanalizáciu, poriadny chodník a opravenú cestu.
Aby sa investovalo do rozvoja hnedých parkov v okolí Zlatých pieskov.
Aby sa veci riešili systémovo a nie hurá systémom, podľa toho, kto sa ako hlasno sťažuje na Facebooku.
Pretože pekné vizualizácie tu máme každé voľby, ale my chceme skutky.
No a samozrejme, aby sme ako obyvatelia vedeli, kedy a v akom čase sa dočkáme opráv ciest či chodníkov a namaľovania priechodov, ktoré už sotva vidieť.

 

Na záver, mojim osobným snom je vytvorenie centrálneho parku, ktorý by spojil park na Vietnamskej, Rapošov park a zeleň v bývalej škole na Vietnamskej s okolitými objektami ako je Dom kultúry, či tenisové kurty, športová hala, detské ihriská tak, aby sa z tohto územia stal jednotný celok resp. miesto, kde si všetci radi vyjdeme na prechádzku, odpočinúť, zabaviť deti, zašportovať, na kávu, občerstvenie a za kultúrou. 

 

Na Facebooku ma nenájdete, píšte mi, prosím, na email david.staruch@gmail.com alebo LinkedIn https://www.linkedin.com/in/staruch/ alebo pozerajte môj YouTube kanál http://tiny.cc/davidstaruch 

 

Trnávka si zaslúži viac!

Napíšte mi

david.staruch@gmail.com