Iveta Barková | dasato.sk
Iveta Barková

Iveta Barková

Senec

 

Volám sa Iveta Barková a som zakladateľkou a riaditeľkou Súkromnej základnej školy v Senci, ktorú sa mi spolu s tímom podarilo dostať medzi najlepšie základné školy na Slovensku. V roku 2020 som sa stala laureátkou národnej ceny Učiteľ Slovenska a v roku 2021 som sa dostala do Top 50 medzinárodného ocenenia The Global Teacher Prize. 

 

Senec je v mojom živote dôležitý dvakrát som sa doň vrátila zo sveta, pretože viem, že toto je miesto, kde chcem žiť, pracovať a prispievať k rozvoju komunity.

 

Cítim, že moje skúsenosti a rozhľad vo vzdelávacej oblasti by mohli významne napomôcť pri riešení neľahkej situácie so školami v Senci. Takisto ma zaujíma občianska spoločnosť, som hrdou absolventkou Stredoeurópskej univerzity v Budapešti, sú mi blízke témy otvorenej spoločnosti. V Senci vidím príležitosť najmä vo vytvorení priestoru pre zmysluplné naplnenie voľného času pre mládež, ale aj seniorov. Mám predstavu o tom, že dáme v Senci príležitosť bohatému kultúrnemu vyžitiu všetkým generáciám Senčanov.

Napíšte mi