Matej Vagač | dasato.sk
Matej Vagač

Matej Vagač

Bratislava - Staré Mesto

 

Matej je dlhoročným poslancom, ochranárom a aktivistom. Pracoval na záchrane školského dvora na Dubovej, zastavení výrubu na Hviezdoslavovom námestí, Kollárovom námestí, Šancovej či na zachovaní aleje na Dunajskom nábreží. Staré Mesto už nechce iba zachraňovať pred inými. Chce ho zveľaďovať, zlepšovať a boj nahradiť spoluprácou. Matúš Vallo má rád Bratislavu a Matej má rád Staré Mesto - spolu mu konečne zabezpečia rozvoj, aký si zaslúži.

 

Vážené Staromešťanky a Staromešťania, 

prácu starostu vnímam ako službu. Je to služba občanom, ktorí v dobrej viere volia zástupcov svojich potrieb a názorov. Bude mi cťou byť vašim starostom a pracovať pre vás na lepšom Starom Meste. Verím, že poctivou prácou naplním vaše najvyššie očakávania. 

 

Aj ten najlepší kandidát je iba tak silný, ako ľudia, ktorými sa obklopí. Preto som si dal skutočne záležať na tíme, s ktorým zabojujeme o váš hlas v komunálnych voľbách 29. októbra. Sú to Staromešťanky a Staromešťania s podporou Teamu Bratislava a Progresívneho Slovenska, ktorým záleží na našej mestskej časti, sú rozhľadení a neváhajú vyhrnúť si rukávy.

 

Do komunálnej politiky som vstúpil pred 8 rokmi ako ochranár a aktivista. Dodnes ním srdcom som. Chránim zeleň a stromy pred nezmyselnými výrubmi a naše historické a kultúrne dedičstvo pred nezodpovednými rozhodnutiami zo strany úradov a developerov. Viem, že pre Staré Mesto dokážem urobiť viac a preto chcem svoju službu mestu povýšiť z doterajšej pozície poslanca. Boj vedenia Starého Mesta s magistrátom nahradím spoluprácou. Naša mestská časť je pre mňa, ako rodeného Staromešťana, srdcovou záležitosťou, chcem jej oplatiť tu strávené detstvo, dospievanie, narodenie mojich dvoch detí a krásne roky s rodinou.

 

Snívam o Starom Meste, ktoré bude funkčné, zelené, čisté, kultúrne a ľudské. Preto sme pripravili Plán pre Staré Mesto, jasný návod, ktorý nás tam privedie. Naše riešenia postupne predstavujeme na sociálnych sieťach a na webe vagac.sk.

 

Mnohí sme už unavení z nekonečných konfliktov a obviňovaní, na ktoré doplácajú najmä občania. Politika nás za posledné roky všetkých vyčerpala. Preto vám sľubujem spoluprácu, konštruktívny dialóg a poctivú cestu k výsledkom. S primátorom Matúšom Vallom ťaháme za rovnaký povraz - za lepšiu Bratislavu a Staré Mesto. Radi vám dokážeme, že sa to dá.  Že spoluprácou vieme Staré Mesto potiahnuť ďalej - na lepšiu, skutočne európsku úroveň. 

 

Dá sa to lepšie.
S úctou, Matej Vagač

Napíšte mi