Simona Petrík | dasato.sk
Simona Petrík

Simona Petrík

Bratislava - Karlova Ves

 

Je to tak. Aj ja budem v nadchádzajúcich komunálnych a župných voľbách v Bratislave súčasťou silného tímu kandidátov a kandidátok pod vlajkou koalície Team Bratislava - Progresívne Slovensko - Sloboda a solidarita. 

 

Súčasného primátora Matúša Valla sme ako hnutie podporovali už pred štyrmi rokmi, a odkedy sa v roku 2018 stal novým primátorom Bratislavy, ani na jeden deň som neoľutovala, že sme ho vtedy podporili. Matúš a jeho bratislavský tím dokázali za tieto 4 roky z Bratislavy urobiť zelené, živé a inkluzívne mesto, ktoré chce ľudí vytiahnuť von a spájať.

 

Je mi cťou, že môžem byť súčasťou tejto partie aktívnych a zanietených ľudí, ktorým na našej Bratislave a jej mestských častiach úprimne záleží. S rodinou žijeme v Karlovej Vsi na Dlhých dieloch a aj tu je vidieť zmeny, ktoré Matúš a jeho tím naštartovali či dotiahli do úspešného konca – či už je to dokončenie modernej a funkčnej Karlovesko – dúbravskej radiály, alebo vybudovanie nového multifunkčného Parku a Ihriska Suchá Vydrica, boj s vizuálnym smogom či spustenie tzv. Cvičiek, ktoré vytvárajú efektívne podmienky pre amatérsky šport v Bratislave a jedno máme na skok – pri moste Lafranconi.

 

Rovnako tak musím oceniť prácu nášho župana Juraja Drobu, ktorý sa nezľakol pandémie Covid-19 a spolu so svojím tímom dokázal na jednotku zvládnuť nápor očkovania. Okrem aktívneho prístupu k rekonštrukcii ciest, obnove pamiatok či modernizácii školstva BSK výrazne prispel k rozvoju Polikliniky Karlova Ves.

 

Mojím zameraním sú najmä sociálne veci, rodinná politika a rodová rovnosť, preto viem, že práve v spoločnom tíme PS-Team BA-SaS budem môcť v týchto témach realizovať riešenia aj na lokálnej či krajskej úrovni. Dá sa to!

Napíšte mi