Martin Krajňák | dasato.sk
Martin Krajňák

Martin Krajňák

Piešťany

 

Mám 51 rokov, som slobodný a taktiež rodený Piešťanec, preto mi veci verejné v Trnavskom kraji nie sú cudzie.

 

Vyštudoval som strednú odbornú školu Elektrotechnickú a celý som život pracoval v IT sektore. Posledných 5 rokov pracujem ako IT technik pre Základnú školu s materskou školou v Moravanoch nad Váhom. Aj vďaka tomu som začal hlbšie vnímať praktickú a politickú stránku vecí verejných pri regionálnej politike.

 

Moje motto je Platónov výrok: „Nakoniec Vám budú vládnuť tí najneschopnejší z Vás. To je trestom za neochotu podieľať sa na politike.“ 

 

A preto jednou z mojich motivácii je aj to, že chcem nahradiť tých politikov, ktorí hýbu vecami len vo svojom vlastnom záujme. Zbaviť vplyvu tých, ktorí znevažujú názory odborníkov, vedcov a intelektuálov.

 

Ako rodený Piešťanec si mesto užívam, napriek tomu si uvedomujem, čo mu chýba. A to je aj hlavný dôvod, prečo kandidujem do krajského zastupiteľstva. Ako lokálpatriot, ktorý sa zaujíma o veci verejné chápe, že transparentnosť v regionálnej politike chýba. A preto sa nechcem iba pasívne prizerať, ale aktívne tieto zmeny presadzovať. 

 

Verím, že do politiky sa dá ísť aj s vlastným názorom, nepodliehať populizmu a že dôvera sa dá získať aj bez ohýbania reality, klamstiev a osobných útokov.

 

Som presvedčený, že veci verejné sa zmeniť dajú, preto som sa rozhodol kandidovať do zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja.