Robert Kovács | dasato.sk
Robert Kovács

Robert Kovács

Dunajská Streda

 

Kovács Robi vagyok, Dunaszerdahelyen születtem 45 évvel ezelőtt. Elváltam, van egy 7 éves kislányom, Viktória.A többi kollégával ellentétben nem végeztem egyetemet, hanem hosszú évekig a szakmámban aranyművesként, ékszerészként dolgoztam.

 

Három éve viszont Szlovákia legnagyobb magánkézben lévő erdészeti faiskolájában dolgozok Dunaszerdahelyen mint technikai alkalmazott. Napi szinten vezetek egy 15 fős csapatot, akikkel azon dolgozunk, hogy az ország erdei újra új fákkal legyenek felfrissítve, és a legdrágább kincsünk, az oxigén mindig velünk legyen. 

 

Úgy döntöttem, hogy 2022. október 29-én indulok a helyhatósági választáson szülővárosomban, és megküzdök az Északi 1-es és 2-es lakótelep, valamint a Sport utca választókerületének képviselői posztjáért. 

 

Miért? Mert, úgy gondolom nem elég beszélni a gondokról, hanem aktívan tenni is kell a megoldásukért. Naponta szembesülök az itt élők gondjaival, mivel ezek az én gondjaim is. Sajnos sokan csak megvonják a vállukat, és azt vallják - az én szavazatom úgysem dönt - ez pedig hatalmas tévedés.

 

Hiszem, hogy minden egyes szavazat számít, és minden egyes tenni akaró embert komolyan kell venni.

 

 

Volám sa Robert Kovács, mám 45 rokov a som rodený dunajskostredčan. Som rozvedený mám jednu dcérku, 7 ročnú Viktóriu.Pre porovnanie s ostatnými kolegami - nie som absolventom žiadnej vysokej školy, no dlhé roky som pracoval vo svojom obore ako zlatník, klenotník.

 

Posledné tri roky však pracujem v súkromnej lesnej škôlke tu v Dunajskej Strede, ktorá je najväčšia na Slovensku. Pracujem ako technický pracovník, denne vediem 15 členný tím, s ktorým pracujeme na tom, aby boli naše lesy znova zalesnené mladými stromčekmi, ktoré nám zabezpečujú pre nás ten najcennejší poklad - kyslík. Rozhodol som sa kandidovať za poslanca v komunálnych voľbách, ktoré sa uskutočnia 29. októbra 2022 ako poslanec za volebný obvod Sever 1, Sever 2 a Športová ulica.

 

A prečo som sa tak rozhodol? Domnievam sa, že o problémoch nestačí len hovoriť a poukazovať na ne, ale treba sa aj aktívne zapojiť do ich riešenia. Denne sa stretávam s problémami tu žijúcich obyvateľov, nakoľko aj ja som jeden z nich. Bohužiaľ väčšina ľudí iba mykne plecom s frázou - “Môj hlas aj tak nezaváži.” To je však veľký omyl.

 

Verím, že každý jeden hlas je dôležitý a každého jedného človeka, ktorý chce priložiť ruku k dielu, treba brať vážne.

 

Verím, že aj Dunajská Streda sa v nasledujúcich štyroch rokoch začne uberať tým správnym smerom, čomu ja viem aktívne pomôcť ako poslanec mestského zastupiteľstva. Taktiež verím, že sa éra veľkých a väčšinou prázdnych sľubov končí.

 

Netreba sľubovať, ale konať!