Simona Hlaváčová | dasato.sk
Simona Hlaváčová

Simona Hlaváčová

Trnava

 

Teší ma, som Simona. Som rodená Trnavčanka, absolventka politológie na Trnavskej Univerzite a UCM, a spoluzaložila som a už tretím rokom vediem sociálny podnik menom Baterkáreň. Mám 34 rokov a už niekoľko rokov sa venujem témam ako klimatická kríza, obehová ekonomike, ľudské práva či humanitárna pomoc. Aktívne sa prostredníctvom svojej činnosti snažím o rozvoj environmentálneho povedomia silných komunít, rozvoj dobrovoľníctva a práce s mládežou. Verím v dobro, vo vzájomnú spoluprácu a v ľudskosť v nás.

 

Rozhodnutie kandidovať sa u mňa rodilo dlho a neberiem ho na ľahkú váhu. Veľmi mi záleží na pozitívnom dopade vlastných aktivít, preto som vstup do vôd trnavskej lokálnej politiky zvažovala naozaj dlho. Pevne verím, že vďaka svojim profesionálnym skúsenostiam a schopnostiam dokážem konštruktívne, a odborne prispieť nielen k tvorbe udržateľných riešení, k ďalšiemu, nielen cirkulárnemu, rozvoju Trnavy ale i k priblíženiu tvorby politík čo najširšiemu spektru ľudí. Som presvedčená, že hodnoty a témy, ktoré reprezentujem budú tomu nápomocné. 

 

Máme pred sebou ešte veľmi ťažké časy, už teraz sú mnohí z nás sú unavení, frustrovaní, žijúci v neistote. Mnohí majú pocit, že ich nik nepočúva a nik nepracuje v ich záujme. Poďme to zmeniť. Už nie je čas na reaktívne osočovanie, v politike potrebujeme ľudí s odbornosťou, víziou a myslením, ktoré presahuje limity volebného obdobia. 

 

Klimatická kríza so sebou totižto prináša výzvy, ktoré zvládnu zastupitelia či zastupiteľky, ktoré k svojmu poslaniu pristupujú s odbornosťou a s pokorou. Aj keď sa rozhodnete, že budete podporovať iných kandidátov či kandidátky - spýtajte sa ich smelo, do akej miery zvažujú pri riešeniach, ktoré navrhujú aj zmenu klímy. Musíme na ňu byť pripravení naprieč politickým a názorovým spektrom.

 

Silné mesto tvorí silná komunita, ktorá aktívne participuje na udržateľnom rozvoji mesta. Len spoločne to zvládneme.